SAVE 10% ON NEATGOODS BUNDLES -- IDEAL FOR WORK, SCHOOL & ON-THE-GO!

Collection: Old - NEATwipes Hand Sanitizing Wipes

4 products

NEATwipes hand sanitizing wipes are perfect for work, travel, and gym bags, purses, glove compartments for outstanding on-the-go convenience.

NEATwipes kill 99.9% of germs while providing a safe and soothing experience.

NEATwipes are available in a 30-count pouch and a resealable bag with 24-individually wrapped hand wipes.

Life’s Messy. Keep it Clean.

 

Details

  • Kills 99.9% of Germs
  • Lavender essential oil
  • Glycerin and Aloe Vera
  • 100% biodegradable
  • 30-count pouch sheets measure 6.5 inches x 7.75 inches
  • Individually-wrapped sheets measure 6.5 inches x 8 inches
  • Never tested on animals – Leaping Bunny certified
  • Made in the U.S.A.
  • FDA Approved (National Drug Code: 81339)
  • No benzalkonium chloride
  • No parabens
  • No triclosan

 

Item Numbers

  • 24-Individually Wrapped Wipes: 200-024-001
  • 30-Count Pouch: 201-030-001

 

UPC Numbers

  • 24-Individually Wrapped Wipes: 753070999704
  • 30-Count Pouch: 753070999728
  • NEATwipes 24-Individually Wrapped Handwipes
    NEATwipes 24-Individually Wrapped Handwipes
    Regular price
    $ 12.00
    Regular price
    Sale price
    $ 12.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • NEATwipes 30-Count Handwipes Pouch
    NEATwipes 30-Count Handwipes Pouch
    Regular price
    $ 8.00
    Regular price
    Sale price
    $ 8.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • NEATwipes 30-Count Handwipes Pouch & NEATsheets 20-Count Pouch Bundle
    NEATwipes 30-Count Handwipes Pouch & NEATsheets 20-Count Pouch Bundle
    Regular price
    $ 23.40
    Regular price
    $ 0.00
    Sale price
    $ 23.40
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • NEATwipes 24 Individually Wrapped Handwipes & NEATsheets 20-Count Pouch Bundle
    NEATwipes 24 Individually Wrapped Handwipes & NEATsheets 20-Count Pouch Bundle
    Regular price
    $ 27.00
    Regular price
    Sale price
    $ 27.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out